11 listopada 2015

Magiczny świat

Pamiętam, że jakieś pół roku temu na jednej z grup na facebook’u pojawiły się pewne posty. Bardzo zainteresowała mnie ta tematyka i postanowiłam poszukać czegoś o tym w internecie. Niewiarygodnie mnie to „wciągnęło” i tak się zaczęło…

Magiczny świat, bo tak właściwie można go nazwać. Tak naprawdę nigdy nie będziemy o nim wiedzieć wystarczająco. Posiada on bowiem wiele tajemnic, których nie da się rozszyfrować. Dlatego też jest tak wyjątkowy. Hmmm… ale o czym właściwie mówimy?
Każdy człowiek, żeby funkcjonować potrzebuje snu. Jedni śpią krócej, inni nieco dłużej. Jedni potrafią nie spać nawet kilka dni, a niektórzy potrzebują codziennie tych 8 godzin odpoczynku. W ciągu naszego snu, nasz mózg i całe ciało odpoczywają. To właśnie w tym czasie dzieje się tak wiele. Myślę, że nieznaczna liczba ludzi cokolwiek wie na ten temat. Raczej nie zwracają na to uwagi. Przecież to naturalne, że odpoczywamy. W sumie to tak… Mi jednak ta informacja nie wystarczała.
Każdy człowiek na tej planecie w ciągu tych kilku godzin śni. W naszym mózgu dzieje się naprawdę wiele. Sny… Jedni budząc się nie pamiętają żadnego z nich, drudzy pamiętają jeden sen, a ktoś inny zapamiętuje 2, 3…
Mi osobiście śnią się bardzo dziwne rzeczy, niekiedy pamiętam je, a czasami w ogóle. Szczerze to chciałabym pamiętać  je zawsze, no ale niestety.
Bardzo interesującym zjawiskiem jest świadomy sen. Polega on na tym, że możemy śpiąc, sterować swoim snem. Chcemy latać, teleportować się, spotkać kogoś ważnego… tak się właśnie dzieje. Bardzo ciekawe jest także to, że w takim śnie odczuwamy wszystko dwa razy mocniej niż w realnym świecie. Osobiście nigdy nie miałam takiego świadomego snu.
Niektórzy ludzie mają je co jakiś czas, inni muszą dużo ćwiczyć, by uzyskać taki efekt. Niestety trzeba bardzo dużo pracy. Jest wiele technik na przywołanie takiego snu, ale o tym można poczytać w internecie.
Jedynym problemem jest to, że podczas takiego snu możemy doświadczyć paraliżu sennego, a to już nie jest miłe zjawisko…
Znaczenie snów też mnie bardzo zastanawia. Oczywiście nie wierzę w to jakoś bardzo, chociaż niekiedy jest w tym małe ziarnko prawdy. Każdy z nas jest inny, więc i sny mogą oznaczać zupełnie coś innego.

A Was interesuje ten temat?

14 komentarzy:

 1. Czasami przerażają mnie moje sny. Zwłaszcza gdy mam po nich jakieś deja vu O_O
  Zdarza się też, że śnią mi się piękne rzeczy :)

  Pozdrawiam,
  http://wearealive111.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post ~!

  http://xcallmechanelx.blogspot.com/ - zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to mega ciekawe. Bardzo ciekawie i interesująco to wszystko nam opowiedziałaś.
  Ja też często nie pamiętam swoich snów. Ale myślę , że sny czasami coś oznaczają.
  Kochana świetnie napisany post , bardzo miło mi się czytało.
  Co powiesz na wspólną obserwację. ?? Zapraszam serdecznie do mnie nowy post
  staram się o współpracę z pewną firmą z branży modowej, byłabym niezmiernie wdzięczna jeśli poklikałabyś w linki do ubrań w moim najnowszym poście i skomentowała pod nim jeśli to zrobiłaś. Umożliwi mi to współpracę z nimi. Z góry pięknie dziękuję :*
  http://nicole-500.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post i śliczne zdjęcia!:)
  ja juz obserwuje i zapraszam do mnie
  nowy post
  dblazkowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiscie ze interesuje mnie ten temat :)
  osobiście bardzo bym chciała mieć swiadome sny

  http://zyjewmoimwlasnymswiecie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie kiedyś bardzo to interesowało :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawie przemyślany post :)

  w wolnej chwili gorąco zapraszam do mnie ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie jakoś nigdy się na ten temat nie zastanawiałam, aż do dzisiaj. Zachęciłaś mnie tym postem aby nie co na ten temat poczytać. Snu świadomego nie miałam, ale musi to być ciekawe zjawisko.. :)

  my-wayyy.blogspot.com (kliknij)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja niestety wolałabym nie pamiętać moich snów, ponieważ często są tak realistyczne i przerażające, że budzę się w nocy z wielkim płaczę i nie potrafię nad tym zapanować ;/ Jednak poruszyłaś ciekawy temat :)
  http://inspirationforlife.byania.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawy post! moje sny sa dziwne zazwyczaj i nie mam pojecia, co znacza :/


  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja koleżanka bardzo interesuje się tymi tematami, a tym postem jeszcze bardziej mnie zainteresowalaś. :3 zapraszam też do mnie http://slendujula.blogspot.com/ dopiero zaczynam

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy post, miło się czytało! Świetne zdjęcia :D

  LUSIALUSKA.BLOGSPOT.COM-KLIKNIJ!✿

  OdpowiedzUsuń