26 sierpnia 2015

Gdyby miało nie być jutra...

Podobno mamy żyć tak, żeby nie żałować swoich wyborów, żeby być szczęśliwym człowiekiem. W dodatku powinniśmy mieć świadomość, że nasze życie może zakończyć się w każdym momencie. Niestety śmierć czeka każdego z nas. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy się już nie obudzić następnego dnia. Nie myślimy o tym, bo boimy się śmierci. Nie chcemy, by wszystko nagle się skończyło. Mimo tego, że może mamy problemy i coś nam nie wychodzi, to jednak chcemy to naprawić.


Jedynie ludzie, którzy popełniają samobójstwo mają inne myślenie. Dla nich skończenie życia jest najlepszym rozwiązaniem. Czy tak naprawdę jest? No nie sądzę... Z jednej strony są to ludzie odważni. Pokonują swój lęk przed śmiercią. Uważają, że po tej drugiej stronie będzie im lepiej. Jak jest? Nikt nie wie. Póki sami nie umrzemy nie dowiemy się tego. Z drugiej strony samobójcy są tchórzami, bo czy nie można inaczej rozwiązać tych problemów? Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, trzeba tylko starać się je znaleźć. 
Pomyślmy ile w tym momencie ludzi popełnia najważniejszy błąd we własnym życiu. Ile osób chce teraz ze sobą skończyć... Przeraża mnie ta ilość. Ja nie umiałabym odebrać sobie życia. Cieszę się z tego powodu.
Czy chcielibyście wiedzieć kiedy nadejdzie wasz czas odejścia z tego świata?
Ja sama nie wiem... Z jednej strony nie chciałabym tego. Bardzo bałabym się tego dnia. Każdego ranka budziłabym się ze świadomością, że już jeden dzień bliżej do mojej śmierci. Wiedziałabym, że mam coraz mniej czasu, żeby wykonać to co chcę. Życie z taką wiedzą mogłoby być całkiem dziwne...
Z drugiej strony chciałabym wiedzieć ile czasu jeszcze mam. Mogłabym sobie wszystko zaplanować tak, żeby to wykonać. Znając życie byłoby to trudne zadanie, bo u mnie z planowaniem troszkę ciężko. (kto mnie zna to wie xD)
A gdybyście dowiedzieli się, że ma nie być jutra?
Wyobraźcie sobie... Godzina 00:01, z nie wiadomo jakich źródeł dowiadujecie się, że dziś jest ostatni dzień. Jutra nie będzie. Macie 24h życia. Jak je wykorzystacie?
Logicznie myśląc... Dowiadując się o czymś takim z pewnością bym nie uwierzyła. Jednak gdybym uświadomiła sobie, że to jednak prawda, z pewnością wpadłabym w panikę. Zadzwoniłabym do najbliższej mi osoby i o tym powiedziała. Następnie powiadomiłabym o tym moich przyjaciół. Wyszłabym z domu. Co bym robiła dalej? Dokładnie nie wiem. Na pewno spotkałabym się z ludźmi, których kocham i zrobilibyśmy wielką imprezę. Złamalibyśmy kilka zasad. Zrobiłabym rzeczy, które miałam w planach od dawna, a miałam je wykonać dopiero za jakiś czas. Chciałabym by ten dzień był wyjątkowy. 
Jak widzicie zmieniłam kolor włosów tak jak w tamtym roku. Lubię siebie w brązie. Innym osobom chyba średnio się w tym odcieniu podobam. Ważne jest to, że ja jestem zadowolona. 
Chcecie jakiś post z serii "Back to school"? Na wielu blogach takie notki są i nie wiem czy jest sens robienia czegoś takiego. Jeżeli macie jakiś pomysł na post z tej serii to piszcie tu albo na e-mail. Adres na pasku bocznym i w zakładce "kontakt".
Sukienka-New Yorker

16 komentarzy:

 1. Podobają mi się te zdjęcia - są łagodne i spokojne, niosą zapach drewna, jak trumienki - łóżeczka umierających, o których piszesz. Od dziecka szukam tych wibrujących wgłębień, które odcisnęła w świecie Śmierć. Drżącymi dłońmi pozostawiała ślady i chciała (bądź nadal chce), bym podążała Jej tropem. Zbieram ścięte włosy, martwe naskórki, wypchane zwierzęta, oraz wszystko to, co Śmierć miała w swoich zimnych dłoniach w kolorze zzieleniałym, bladym, pozbawionym przepływu krwi.

  niewielu mnie nie czyta, a ja wkładam Serce w każde zdanie:
  www.diekleinelotta.blogspot.com - pamiętnik, baśnie, obrazy
  www.twojaheloiza.blogspot.com - listy do mnie i ode mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. boję się śmierci :(
  u mnie nowy post :) - http://beansjolanta-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia i świetny post!

  Obs za Obs ( zacznij-napisz u mnie w kom że obs)

  Zapraszam do siebie :D
  Mój blog- klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybrałaś bardzo smutny, poważny i dołujący temat na post. Ja, gdyby nie było jutra na 100% powiedziałabym pewnej osobie, co o niej myślę.

  http://wmymswieciewitam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Post jest bardzo ciekawy, a blog śliczny. Zostaję na stałe i czekam na kolejny post! :)

  Zapraszam do szczerego komentowania i obserwowania:
  Mój blog - (klik) ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne zdjęcia. Hmm gdyby miało nie być jutra.. to zrobiłabym tak jak Pezet w swojej piosence :*
  Buziaki

  Zapraszam do siebie :*
  http://kaanaasia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz bardzo ciekawe zdjęcia ! Zainspirowałaś mnie do sesji :D zapraszam Cię na mojego bloga o DIY, znajdziesz tam także moją stronę z rysunkami :) www.hallenet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Planowanie + Monika to nierówność xdddd
  Świetne zdjęcia ♥
  julia-czy-weronika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Powinniśmy doceniać to co mamy i cieszyć się z najmniejszych rzeczy!
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń
 10. To co napisałaś, dało mi do myślenia. Zastanawiam się właśnie, co bym zrobiła, gdybym dowiedziała się, że to ostatni dzień, że jutra nie będzie... Chyba starałabym się zrobić w te 24 godziny wszystko, czego nie zdążyłam zrobić i... wydałabym wszystkie pieniądze ;))
  http://mrs-cotton-candy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja gdybym się dowiedziała, że jutra nie będzie to chyba bym się załamała ;/
  Śliczne zdjęcia!

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 12. Post mega daje do myślenia, Ja sama nie wiem co bym zrobiła gdyby jura miało nie być... :)

  Pozdrawiamy cieplutko:)
  Nowy post na TWINS LIFE- klik

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jednak przeciwnie, nie twierdze, że są odważni. Myślę, że to tchórze, którzy nie potrafią poradzić sobie z problemami, odbierają sobie życie, bo to najprostszy sposób, nie myślą, że krzywdzą najbliższych. Według mnie to egoiści.. Każdy ma problemy i wszyscy jakoś muszą sobie z nimi radzić. Życie ma też masę zalet, dlatego powinniśmy zacząć je bardziej dostrzegać i częściej się uśmiechać! ♥ :D Post mi się podoba! ^^
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń